فیلموژن
فیلموژن
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد

شوالیه تاریکی برمی‌خیزد(۲۰۱۲)

هشت سال پس از اتفاقات جوکر، "بتمن" باید خود را از تبعید نجات دهد تا به کمک زن گربه ای مرموز، گاتهام را از شر گروه‌های شرور تروریستی به رهبری "بین" نجات دهد ...
زیرنویس فارسی
مناسب برای سنین ۱۳ سال به بالا
امتیاز IMDb
۸٫۴از۱,۵۰۹,۲۷۴ رای
نمره منتقدین
۷۸
امتیاز کاربران
۹٫۵از۲ رای
امتیاز شما

درباره فیلم

کشور سازنده

آمریکاانگلستان

بودجه ساخت

250,000,000 دلار

میزان فروش

1,081,141,435 دلار

"شوالیه تاریکی بر‌می‌خیزد(The Dark Knight Rises)" فیلمی ابرقهرمانی، اکشن و ماجراجویانه، به کارگردانی وفیلم‌نامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی مشهور هالیوود "کریستوفر نولان" ساخته شده که فیلم‌هایش همیشه با استقبال بسیار مثبت تماشاگران و منتقدان همراه بوده‌ و تاکنون ۲۶ نامزدی اسکار را به دست آورده‌ است. و همچنین برای آثار ارزشمند سینمایی همچون "انگاشته(Tenet)"، "یادگاری (Memento)"، "حیثیت (The Prestige)"، "میان ستاره‌ای (Interstellar)" و "تلقین (Inception)" در سینمای جهان جاودانه شد. "شوالیه تاریکی بر‌می‌خیزد" سومین و آخرین دنباله از مجموعه "شوالیه تاریکی" بوده که فیلمنامه این اثر همچون دو دنباله قبلی بر عهده خود "کریستوفر" و برادرش "جاناتان نولان" بوده که بر اساس شخصیت "بتمن" در کتاب‌های مصور دی سی (DC) ساخته شده است. موسیقی این شاهکار هنری نیز بر عهده "هانس زیمر" بوده است.
از نکات جالب فیلم کمرنگ تر بودن نقش بتمن در خط داستانی فیلم است، که تنها در چند سکانس، بتمن را در لباس خفاشی و سیاهش می‌بینیم. هنرنمایی "کریستین بیل" در نقش "بتمن" در هر سه فیلم "نولان" تحسین برانگیز و ستودنیست. بودجه ساخت این اثر حدود 250 میلیون دلار بوده که توانست به فروش بسیار خوب یک میلیاد و صد میلیون دلاری در سینمای جهان دست یابد و به سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۲ و یازدهمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی در تاریخ سینما (تا سال 2012) تبدیل شود.
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد
شوالیه تاریکی برمی‌خیزد

دیدگاه ها